Turistické známky Kofola, získáš v restauraci Koruna Hořice

I letos můžeš na výletních místech Česka i Slovenska sbírat turistické známky! Objev všech 8 zamilovaných dvojic, zjisti, k jakým přezdívkám měli blízko, zaposlouchej se do jejich milostných příběhů a užij si letní výletování s Kofolou.

Prvních 100 sběratelů získá stylovou nástěnku!

Chceš se o milostných dvojicích dozvědět víc?
Není nic lehčího! Zaposlouchej se příběhů načtených hercem Igorem Chmelou. Audionahrávky najdeš na všech známkách.

Jak na to?

1) Najdi místo, kde se známka prodává. S Kofomapou to bude hračka. Restaurace Koruna je do projektu zapojena, takže pro známku se můžeš zastavit i u nás

2) Kup 2 Kofoly, přihoď desetikorunu pro hospodského a získáš dřevěnou turistickou známku.

3) Naskenuj QR kód z obalu známky a přehraj si příběh lásky zvolené dvojice.

Po úspěchu loňské soutěže s Kofolou jsme velmi rádi využili velkorysou nabídku přidat se k letošní kampani s názvem „Láska má 1000 jmen“. Měli jsme volné ruce a vymysleli pro Vás celou Speciální edici. Na sběratele, kteří ji budou chtít získat, klade poměrně velké turistické a detektivní nároky: V sedmi regionech České republiky se na čtrnácti Turistických známkách ukrývá sedm slavných mileneckých dvojic. Osmou dvojici pak najdete na Slovensku.

Západočeské lázně byly v 19. století dějištěm platonického vztahu básníka Johana Wolfganga Goethehoa jeho mladičké múzy Ulriky von Lewetzov.

Renesanční velmož a poslední Rožmberk Petr Vok se zamiloval do mlynářovy dcery Zuzany Vojířové v Jižních Čechách.

Romantický únos princezny Jitky z bavorského kláštera provedl budoucí kníže Břetislav.

Milenci nejprve uprchli na Moravu, nicméně knížecí stolec a středověké centrum přemyslovské moci byly na Pražském hradě a tedy ve Středních Čechách.

Severní Čechy, Máchův kraj, první polovina 19. století: Kdo jiný, než Karel Hynek Mácha a Eleonora  Šomková

Císař Karel IV. a Eliška Pomořanská – přestože spolu strávili „noc na Karlštejně“, přisoudili jsme slavnému páru Východní Čechy – Hradec Králové, Chrudim, Vysoké Mýto – to jsou věnná města patřící po staletí českým královnám.

Severní Morava, Beskydy, Javorníky… To bylo území Zbojníka Ondráše. Zradil ho kamarád ze žárlivosti na krásnou Markytku.

Na Jižní Moravě, nedaleko Brna, se odehrává děj slavného románu Viléma Mrštíka „Pohádka máje“. Ríša a Helenka jsou jedinou dvojicí v naší galerii, která není historická, ale literární.

Osmou zamilovanou dvojici najdete na Slovensku – spisovatel a jazykovědec Ludovít Štúr a Adela Ostrolúcka.

Příběhy slavných milenců si můžete poslechnout z QR kódu Audiobedekru, které jsou součástí všech Turistických známek. Naskenujte je do svého chytrého telefonu a poslechněte si ony příběhy osudových lásek – text načetl herec Igor Chmela!

Turistické známky Speciální edice „Láska má 1000 jmen“ nedistribuujeme my, ale přímo zástupci Kofoly do vybraných vodáckých kempů, turistických chat a restaurací, které nabízí točenou Kofolu. Postupně je zanášejí do interaktivní mapy, kterou naleznete na webu www.kofola.cz/protebe

Za dvě velké točené Kofoly a 10 Kč pro hospodského máte možnost získat vždy konkrétní známku a díky mapě budete předem vědět kterou.

Pravidla sběratelské hry:

Najděte alespoň sedm zamilovaných dvojic, respektive čtrnáct Turistických známek této edice. Samolepící kupony nalepte do dopisu či na pohlednici a pošlete na adresu: Turistické známky, Rýmařov, 795 01.

Obratem od nás obdržíte Speciální prémiovou turistickou známku.

Prvních 100 úspěšných sběratelů navíc zdarma získá unikátní dřevěnou nástěnku!

Nejen turistické známky, v Koruně získáš také náramky

Potvůrka nebo Mazlík? Nebo ještě úplně jinak? Ať už své polovičce říkáš jakkoliv, s čepovanou Kofolou letos můžeš světu ukázat, že tvá láska patří k tobě.

Od 1.7. za dvě čepované získáš vždy jeden z celé série láskyplných náramků. Náramky jsou k dostání v téměř 5 000 provozovnách napříč ČeskoSlovenskem. Povede se ti sesbírat celou edici?

zdroj: Kofola.cz