Jsme z Hořic a jsme na to hrdí

Restaurace Koruna Hořice má bohatou historii, která sahá již do roku 1897. Od tohoto roku ji můžete nalézt v městě Hořice v Podkrkonoší, které je také označováno jako srdce Podkrkonoší. Restauraci můžete navštívit 300 metrů od náměstí Jiřího z Poděbrad, které naleznete v centru města Hořice v Podkrkonoší, které proslulo díky sochařskému umění jako „Město kamenné krásy„. Ať již pojedete do Hořic za kulturou, sportem, zábavou, historií, nebo jen tak okolo, zastavte se u nás na skvělé jídlo a jedinečnou kávu.

Okolí Hořic Vám nabízí nepřeberné možnosti výletů do nedalekých lokalit, ze kterých vybíráme Český ráj, ZOO Safari ve Dvoře Králové, Hospital Kuks, Krkonoše, atd.

Co můžete mimo jiné v Hořicích podniknout?

Oficiální web města Hořice – www.horice.org

Infocentrum města Hořice – infocentrum.horice.org

Infoweb o městě Hořice – www.horicak.cz

Sochy kam se podíváš

Při návštěvě města Hořice považujeme jako z nejzajímavějších mís  vrch Gothard s přírodní galerií plastik pod širým nebem, jedinečná přírodní galerií, obeliskem, a jedinečným monumentálním hřbitovním portálem. Když se vydáte na vrch Gothard, naleznete zde sochy, kam se jen podíváte.

Dále Vám doporučujeme návštěvu dominanty, která leží na hřebeni Hořického Chlumu, Masarykova věž samostatnosti, z které je krásný výhled do města Hořice a širokého okolí.

Pro letní odpočinek není nad přírodní koupaliště Dachova

Cca 1,5 Km od restaurace Koruna leží známé jedinečné přírodní koupaliště Dachovy, kde je možné se ochladit a pokochat jedinečným secesním vzhledem a okolní přírodou za teplých letních dní. Více informací o koupališti můžete nalézt na webu koupaliště – zde

Koupání s dalšími aktivitami nabízí 3 km vzdálené koupaliště v obci Milovice u Hořic.

Zábava také pro motocyklové fandy

Každý rok se na jaře v Hořicích pořádají závody 300 Zatáček Gustava Havla a ke konci prázdnin Česká TT a mistrovství evropy přírodních okruhů IRRC. Více informací můžete nalézt na www.amkhorice.eu Motocyklové závody v Hořicích mají více jak 55 letou tradicí.

Muzeum Czech Road Racing sídlí v budově bývalého hořického zámku a připomíná historii i současnost motocyklového sportu na přírodních okruzích, zejména pak tradičních závodů 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích.. Více informací na www.museumcrr.cz

Pro rockové fanoušky

Jedinečná příležitost a ,,konfrontace“ hudby dvou generací. Na své si přijde celá střední generace, která na hudbě zlaté éry, s kořeny poctivé muziky, doslova vyrostla. A to právě v přímé konfrontaci s odhodlaným, energickým a nastupujícím mládím.

Co ale nejvíce utkví v paměti návštěvníků? Atmosféru celé akce vystihují nejlépe slova Kateřiny Markové a Lady Rybínové, které v loňském roce přijely do Hořic z Prahy. ,,Letos jsme objely snad všechny festivaly, které šlo zvládnout. Je tu příjemné prostředí, znamenitá organizace a osobitý program. Tak skvělou atmosféru jako u vás v Hořicích jsme jinde nezažily. Rádi bychom se k vám vrátily.

Více informací můžete nalézt na www.thelegendsrockfest.cz

Jak to v Hořicích vypadá

Jak to v Hořicích vypadá

Socha Krakonoše – Smetanovy sady – Hořice
Přírodní galerie plastik – Gothard – Hořice
Obelisk – Gothard – Hořice
Masarykova věž samostatnosti – Hořice
Přírodní galerie plastik – Gothard – Hořice
Hřbitovní portál – Gothard – Hořice
Přírodní galerie plastik – Gothard – Hořice
Hřbitovní portál – Gothard – Hořice
Kostel svatého Gotharda – Hořice
Přírodní galerie plastik – Gothard – Hořice
Masarykova věž samostatnosti – Hořice